UAB „Molėtų vanduo“

Įm.k. 167524751

  

Vidutinio vandens kiekio paskaičiavimas

2021 m.

 

Ūkio subjekto aptarnaujamos teritorijos vartotojams realizuoto geriamojo vandens kiekis, m3 per metus -233300 m3,

Ūkio subjekto aptarnaujamos teritorijos vartotojų (namų ūkių) skaičius, vnt. – 5334.

Vidutinis savivaldybėje suvartojamo geriamojo vandens kiekis apskaičiuojamas  remiantis LR Vyriausybės 2015 09 10 patvirtinto Atsiskaitymo už patiektą geriamąjį vandenį ir suteiktas nuotekų tvarkymo paslaugas tvarkos aprašo 4 punktu, bei LR Vyriausybės 2015 09 10  nutarimu Nr.990 patvirtinto Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo viešosios sutarties standartinių sąlygų aprašo 54 punkto nuostatomis.

*Hvid = Q : V : 12, čia

 

*Hvid – Vidutinis vartotojo suvartoto geriamojo vandens kiekis, m3 per mėn.

Q – Ūkio subjekto aptarnaujamos teritorijos vartotojams realizuoto geriamojo vandens kiekis, m3 per metus;

V – Ūkio subjekto aptarnaujamos teritorijos vartotojų (namų ūkių) skaičius, vnt.

*Hvid = 233300 : 5334: 12 = 3.64 m3 per mėn.

Remiantis II skyriaus 4 punktu taikomas koeficientas 2.

Vidutinis vartotojo suvartoto geriamojo vandens kiekis yra 3,64  m³/namų ūkiui/mėn.

 

 

Paskaičiavo                                   Plėtros ir pardavimų inžinierius Juozas Kerpė

2022 01 31

„Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nė nusakyti neįmanoma, tavimi gardžiuojamės, nepažindami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje...“

 A. de Sent - Egziuperi

 

Žmogaus organizme yra 65 - 70% vandens . Antuanas de Sent-Egziuperi apie vandenį rašė: “Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei - tu pats esi gyvybė”. Vandens yra visose ląstelėse, bet kai kuriuose audiniuose bei organuose jo kiekiai skirtingi. Nevalgęs žmogus gali išgyventi keliasdešimt parų, o negerdamas vandens, - vos keletą dienų. Vanduo palaiko normalią kūno temperatūrą. Organizme esančiame vandenyje vyksta medžiagų apykaita, įvairios cheminės reakcijos, nes vanduo yra daugelio medžiagų tirpiklis. Vandens stokai žmogaus organizmas labai jautrus, dėl to gali sutrikti biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija, nervinių bei kitų ląstelių veikla. Mokslininkai mano, kad senstančiame organizme mažėja vandens.

Žmogus maistui per parą suvartoja vidutiniškai apie 3 litrus geriamojo vandens , per metus tai sudaro apie 1000 litrų. Tačiau svarbu ne tik jo kiekis, bet ir kokybė. Kadangi vanduo pagal svarbą yra antras gyvybę palaikantis veiksnys, kita vertus ir puikus įvairių cheminių medžiagų (taip pat ir kenksmingų žmogaus sveikatai) tirpiklis, tai jo kokybė, kuriai įtaką daro įvairūs gamtiniai ir žmonių veiklos veiksniai ir kurią apibūdina fiziniai, cheminiai ir sanitariniai-bakteriologiniai rodikliai, nustatomi laboratorijose tiriant vandens pavyzdžius, yra labai svarbi mūsų gyvenimo kokybei.

Papildoma informacija